Connect with us

Haberler

Yurtdışında kredi kartı Kullanımı

Kredi kartları insanların ulaşabildiği her noktada kullanılmak isteniyor. Oldukça avantajlı fırsatlar sunan bu banka kolaylığının yurt dışında neler yapabildiği hala merak konusu. Aklınıza gelebilecek tüm soru ve cevapları bir araya getirdik.

Yurt Dışında Kredi Kartı Kullanmak İsteyenleri Dikkatine

Yurtdışında kredi kartı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri bilmeden hareket etmek yüksek komisyon bedelleri gördüğünüzde zor durumda bırakabilir. Kredi kartları artık tüm dünyada çok yaygın bir şekilde kullanılıyor. Çoğu insan iş, seyahat, okul ve diğer nedenlerden dolayı başka ülkelere gitmek zorunda kalabiliyor. Durum böyle olunca mecbur olarak gidilen ülkedeki masraflarda ve zorunlu ödemelerde kendi ülkesine göre yüksek miktarlar ödüyor. Çünkü bankalar bu durumlara karşı her zaman için farklı bir politika izliyorlar. Kredi kartını yurt dışında kullanılması da son derece önemli ve gerekli bulunuyor.

Bakıldığı zaman kartların kullanılma amaçlarının başında nakit taşımama problemi gelmektedir. Kullanım alanlarının genişlemesi ve bankaların yurtdışındaki bankalarla anlaşmasıyla birlikte ücretler değişime uğrasa da oldukça yüksek miktarda paralar alınmaya devam ediyor. Böyle bir durumdan habersiz şekilde alışveriş yapmak tüm hesapları alt üst etmeye yetecektir.

Yurt Dışında Kredi Kartı Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

İnsanların birçoğu dünyayı gezmek ve tanımak ister. Bu nedenle maddi olanaklar el verir vermez bu tarz hayallerini gerçekleştirmek isterler. Diğer taraftan zorunlu olarak yapılacak iş gezileri gibi nedenlerden dolayı farklı bir ülkeye gidilmektedir. Tabi ki burada hareket etmek için öncelikle para konusunun sorunsuz ve yeterli olması şarttır. Böyle gerçekten dolayı bankalar sundukları hizmetlere yurt dışında da devam ederler. Yurt dışında kredi kartı kullanmadan önce bilinmesi gerekenleri akılınızda tutarak yapmanız gerekenler üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Öncelikle bilinmesi gerekenlerin başında bankaların yurt dışında uyguladıkları komisyon ücretleri gelecektir. Aklınızdan tahmin yürütmek elinize gelecek olan ekstreyle uymaya bilir. Ayrıca tüm bankaların sistem üzerinde farklı uygulamaları vardır. Buna göre çalışmış olduğunuz bankanın ne yönde hareket ettiğini iyi bilmeniz gerekmektedir.

Kredi Kartlarını Yurt Dışı Kullanımını Açmak İçin Ne Yapmam Lazım

Daha yurt dışında kredi kartı kullanımına izin verilmesi konusu halletmeniz gerekmektedir. son yıllarda bu işlem kartınızı aldığınız ilk gün belirtilir. Bu işleme onay vermediyseniz hiçbir şekilde işlem yapamazsınız. Çünkü sistem verileri bu bilgilere göre şekil alacaktır.

Kredi Kartlarını Yurt Dışı Kullanımını Açmak İçin Ne Yapmam Lazım?
Kredi kartının yurt dışında kullanımı aktif etmek için yapılması gerekenlerin 3 farklı yolu vardır. Bunların birincisi müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine gidip orada bizzat talimat vermenizdir. Genel olarak bankacılık işlemleri şubelerden yapmakta yarar vardır. İkinci yol olarak telefon bankacılığı kullanılabilir. Müşteri temsilciliğini arayıp istenilen bilgileri aktarıp hızlı şekilde kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Son olarak internet ve mobil bankacılık uygulamaları gelmektedir. Android telefonların kullanımına izin verilmesi tamamen işlem yapma konusuna inanılmaz bir hız kattı. Çalıştığınız bankanın uygulamasını indirip gerekli noktalara ulaşım sağlayarak basit şekilde işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Komisyon Ücretleri Sormak Getiri Sağlar mı?
Yurt dışında kredi kartı kullananların komisyon bedelleri sorması kesinlikle doğru bir hareket olacaktır. Çünkü alınacak ürünlerden daha fazla komisyon fiyatı ödemek yerine almamak daha cazip gelecektir. Ayrıca kredi kartının yurt dışında kullanılmasının ekstreye yansıma süresi ilk aydır. Dışarda yapılacak harcamalara taksit imkanı bulunmamaktadır.

Sistem oldukça pahalı ve gereksiz ödemelere tabi tutuluyor. Yapılacak olan düzenlemelerde bu yönde hareket etmektedir. Elinize geçen slipleri asla atmayın. Gelecek olan fatura ve sorduğunuz komisyon ücretlerini karşılaştırabilir ve neler olup bittiğine daha yakından bakabilirsiniz. Yurtdışında kredi kartı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri göz ardı etmeden alışveriş yapmalısınız.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.