Connect with us

Haberler

Yangında evi hasar görenlere ilk ödeme yapılıyor

Yangında evi hasar görenlere ilk ödeme yapılıyor!

53 mahallede toplam 3 bine yakın evin hasar gördüğü yangın nedeniyle ‘Genel Hayatı Etkileyen Afet Bölgesi’ ilan edilen Manavgat’ta, evleri ve tarım alanları zarar gören aileler adına ilk ödemeler başladı.

Demirciler Mahallesi’nde evi yanan Ali Öz, cep telefonuna ‘Bay. Ali Öz, Manavgat Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na sizin adınıza yapılan yardımları Manavgat Halk Bankası Şubesinden kimliğinizle alabilirsiniz’. Yangında evini kaybettiğini belirten Ali Öz, önce Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan mesaj geldiğini, ardından telefonla bankayı aradığını ve hesabına yatırılan 10 bin TL’yi çekebileceğinin söylendiğini kaydetti.

10 BİN LİRA ÖDEME YAPILACAK
Demirciler Mahallesi Muhtarı Hüseyin Demir, mahallede ilk tespitlere göre 93 evin hasar gördüğünü, bu evlerden 53’ünün hayat varken boşaltılmak zorunda kaldığını, diğer 30-40 evin boş ve eski evler olduğunu belirtti. Muhtar Demir, “Dünden beri geldiği söyleniyor. Bekleyenler var. Bekleyenler var. İlk bölümü aile başı 10 bin lira olarak gördük” dedi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.