Connect with us

Borsa

Viop Borsa Arasındaki Farklar

Viop Borsa Arasındaki Farklar nelerdir

Aynı yatırım araçlarının kullanıldığı ama işlem gerçekleştirme usulüne göre birbirinden ayrılan viop ve borsa piyasaları, hangi yönleri ile birbirinden ayrılıyor merak edilmektedir. Bundan dolayı viop borsa arasındaki farkları sıralayacak olursak, önem derecesine göre şu sıralamayı yapabiliriz.

Borsa, denetlenen ve tamamen resmi bir kurumdur. Bu yönü, viop ile aynı olsa da, işlem gerçekleştirme usulleri birbirinden farklıdır. Borsa üzerinde genelde hisse senetlerinin alım ve satımı gerçekleştirilirken, alınan bir hisse senedinin satılabilmesi için piyasada bir alıcı olması gerekmektedir.

Viop piyasalarında ise, hiçbir şekilde elinizdeki değeri alacak bir yatırımcı bulmanıza gerek yoktur. Aracı kuruluş, vade süresi gelen değerleri otomatik olarak belirttiğiniz para birimine çevirecektir.

Viop piyasalarında alınan her yatırım aracının belirli bir geçerlilik tarihi vardır. Buna piyasadaki vade süreleri denilmektedir. Ancak bu vade sürelerinde değer kazanan yatırım araçlarında, kaldıraç uygulamasına gidildiği zaman, orana göre risk de bir hayli artmaktadır.

Borsada işlem görüldüğünde haftanın beş günü kolay bir şekilde alım işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu da viop borsa arasındaki farklardan en belirgin olanıdır.

Eğer sizler de yatırım piyasası tercihlerinizde karışıklık yaşıyorsanız, bu maddeleri dikkate alabilirsiniz. Çünkü, anlık işlemler ile kazanç elde etmek isteyen kişilerin viop piyasasında yapacakları çok fazla şey yoktur. Buna karşılık birikimlerinizin herhangi bir banka hesabında beklemesi yerine değerlendirilmesini istiyorsanız, viopa yönelebilir ve değer kazandırabilirsiniz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.