Connect with us

Borsa

Takoz Formasyonu Nedir

Takoz Formasyonu, Üçgen Formasyonuna benzemekle birlikte kullanım amacı, fiyatların gittikçe genişlikte hareket ettiğini ve sıkılaşmaya başladığını ifade etmektir. Bu iki yakınsayan sınır çizgisi birleşmeden önce fiyatın kırılması bekleniyor.

Alçalan Kama Oluşumu fiyatlarda artış trendi olarak yorumlanabilir. Bu formasyon aşağı yönde oluşursa, bu formasyon trendin değişeceğini gösterir. Yükseliş trendinde oluşum varsa hareketin bu yönde devam edeceği şeklinde yorumlanabilir.

Yükselen Kama Formasyonu, Alçalan Kama Formasyonunun tersidir. Bu formasyon, fiyatlarda bir düşüş trendi olarak yorumlanıyor. Bu formasyon yükselen bir trendle oluşursa, trendin değişeceğini gösterir. Aşağı yönde oluşuyorsa, kısa bir yükseliş olabileceğini ancak trendin aşağı yönde olduğunu gösterir.

Kama Oluşumu diğer oluşumlar kadar sık ​​kullanılmasa da yorum veya analiz yapılırken dikkate alınması gereken önemli bir oluşumdur.

Yatırım Tavsiyesi Degildir.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.