Connect with us

Haberler

Site Yönetimi Kanunu

Site yönetiminin iş ve işleyişinin nasıl olması gerektiğinin yasal dayanağı olan “Kat Mülkiyeti Kanunu” olarak bilinen bu kanunda her şey açıkça belirtilmiştir. Bu kanuna göre her yıl Ocak ayında toplanarak site yönetimi oluşturulur, denetim kurulu seçilir ve bütçe açıklanır.

site yönetimi nereye şikayet edilir

Kat malikleri ile site yönetimi arasında yapılacak değerlendirme toplantıları ve site yönetimine yapılan uyarılar dikkate alınmadığı takdirde site yönetimi şikayeti için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne suç duyurusunda bulunulabilir ve gerekli işlemler yapılabilir. başlatılacak.

Site yönetimini kim denetler

Kanuna göre site yönetimi, kat malikleri arasından seçilecek bir denetçi tarafından denetlenebilir. Yönetimin Denetimi: Madde 41 – Kat malikleri kurulu, yöneticinin bu durumdaki tutumunu sürekli olarak izler ve haklı bir sebebe bağlı olarak her zaman değiştirebilir.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.