Connect with us

Haberler

Powell Konuştu Altın Yükseldi

Published

on

Powell

Powell Konuştu Altın Yükseldi  , Fed faiz kararı ne olacak sorusu geçen gün merak konusu oldu. 25 Ocak 2022 fed toplantısında 0,25 faiz yükseltmesi bekleniyor.

Powell, “Enflasyon beklenenden daha uzun sürerse, faiz oranlarını artırmamız gerekir” dedi.

Enflasyon beklenenden daha uzun sürerse, faiz oranları yükseltilmelidir. Muhtemelen hala çok düşük faiz oranları dönemindeyiz. Yüksek enflasyonun kalıcı hale gelmesini önlemeye ve maksimum istihdam sağlamaya kararlıyız.

Powell’ın açıklamasının ardından altın fiyatları yükselmeye başladı. 2021 yılının son birkaç gününde yaşanan rallinin ardından geçen hafta bir ons altın 1830 dolar civarında başladı. Hafta ortasına kadar dalgalı bir seyir izleyen kıymetli madenler haftayı %2’nin üzerinde düşüşle kapattı. Düşerek yeni haftaya başlayan ons altının onsu Salı günü yeniden yükselmeye başladı. Bir ons altın şu anda 1815 dolardan işlem görüyor.

Analistler, altın fiyatlarının 25 Ocak’taki Federal Rezerv toplantısına kadar 1790-1830 dolar aralığında kalacağını tahmin ediliyor.

Yatırım Tavsiyesi değildir.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Finansp.com'da yer alan Haber , Yorum , Analiz , Hisse, Halka Arz ; Yatırım Tavsiyesi değildir. AL,SAT,TUT İçermez ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.. Bir finans Blogu.