Connect with us

Haberler

Partikül Temizliği Nasıl Yapılır

Partikül Temizliği Nasıl Yapılır

Son çıkan Otomobillerde egzoza partikül filtresi yerleştirildi.

Partiküllerinin re jenerasyon işlemi sorasında yakılıp küle dönüştürülerek biriktirdiği bölgeler partikül flitresi temizleme kiti kimyasalları bu bölümde etkili olup , birikmiş kurumları küle dönüşmeden temizlemektedir.

Böylelikle gereksiz re-jenerasyonlar engellenerek , partikül filtresinin kısa sürede tıkanmasına engel olmaktadır.

Partikül işlemi yapmasam ne olur ?

Otomobilinizin çekişten düşer ,  turbo motor devreye girmez , fazla yakıt harcar.

Partikül temizleme işlemi iki yöntem ile yapabiliriz.

  1. Servis aracılığı ile  aracınızı bilgisayara bağlayıp 10 ,20 dakika yüksek devir ile çalıştırıyor.
  2. Manüel olarak yapmak istediğimiz zaman bunu şu aşamada yapmalıyız. Yol müsait ise devirle 4 vitese kadar yükseltiyoruz , devir 3000 de olacak şekilde 20 , 30km bu şekil gidiyoruz.

Partikülü araç kullanıyorsanız arabanızın çekiş açısından daha iyi performans sağlaması için bu işlemi ayda bir kerede olsa yapınız.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.