Connect with us

Haberler

Moneygram Nedir Hangi Bankalarda Kullanılır

Moneygram Nedir? Hangi Bankalarda Kullanılır?
Yurt dışına para transferi yapılmasına ve yurt dışından sizlere para transferi yapılmasını sağlayan sisteme Moneygram denir. Bu sistem ile güvenilir olarak yurt dışına para gönderme işlemlerinizi yapmanız mümkündür. Moneygram yurt dışına para transferi gerçekleştiren kişilerin en fazla tercih ettikleri sistemler arasında yer alır. Moneygram aracılığı ile gönderilen paralar en fazla 10 dakika içinde hesaba geçer.

Moneygram sistemi ile yurt dışına güvenli ve kolay bir biçimde para yollamanızın yanı sıra yurt dışından para da almanız mümkün. Moneygram ile gerçekleştireceğiniz ilk işlemlerden son işlemlere dek her biri kayıt altına alınır. Bu kayıtlarla daha önce yapmış olduğunuz transfer üzerinden aynı kişilere yeniden para gönderme kolaylığı yaşarsanız. ”Moneygram sistemi ile para çekildi mi” gibi endişeler yaşamanızın önüne geçiliyor. Bu sistem sizlerin göndereceği parayı alacak kişi çektiği anda size paranın çekildiğine dair bilgilendirme mesajı iletiliyor. Bu şekilde karşı tarafa güvenli şekilde para transferi yapma imkanı tanıyor.

Moneygram Hangi Bankalarda Mevcuttur?
Dünya genelinde Moneygram oldukça yaygın olarak kullanılan sistem olmasına karşılık ülkemizde yalnızca 2 banka tarafından kullanılır. Bu bankalar şu şekildedir; Kuveyt Türk ve Denizbank’tır. Bu bankalardan herhangi birine giderek Moneygram kartı talep edebilirsiniz. Bankalar sizden kesinlikle bir şart istemez. Başvurunuz sırasında size forum verilir ve bu formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Moneygram kartıyla yurt dışına kolay ve güvenli bir şekilde para göndermeniz mümkün. Diğer taraftan yurt dışından da kolay ve güvenli şekilde para gönderebilirsiniz. Bütün dünya genelinde 350.000’den fazla alanda Moneygram ile para gönderebilir ve aynı zamanda alabilirsiniz. Moneygram ile bütün dünya genelinde 400’den fazla bankadan gönderim yapabilir ve alabilirsiniz.

Moneygram ile Nasıl Para Gönderilir?
Moneygram ile para gönderebilmeniz için ilk olarak bulunduğunuz alanda Moneygram sistemiyle çalışmakta olan banka bulmanız gerekiyor. Size en yakın olan Moneygram sistemiyle çalışan bankaya giderek T.C. kimlik kartınız ile para transferi yapabilirsiniz.

Şayet banka hesabına para transferi işlemi gerçekleştirecekseniz, alıcı kişinin baka adı ve hesap numarası da gerekir. Para gönderme işlemlerinde sizlere 8 rakamlı referans numarası verilir. Bu referans numarasını alıcı kişiye parayı çekmesi için bilgi olarak sunulmalıdır.

Moneygram ile Nasıl Para Alınır?
Moneygram sistemi bulunan size en yakın banka şubesine giderek, göndericiden alacağınız referans numarasıyla beraber para alım formunu doldurup paranızı almanız mümkündür. Ancak adınıza gelen para yurt dışından ülkemize gönderiliyorsa Kuveyt Türk ve Denizbank bankalarından birine gidip paranızı alabilirsiniz.

MoneyGram’ı Kimler, Neden Kullanmaktadır?
Ekonomik ve hızlı transfer hizmeti sağlamasından dolayı birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Çoğunlukla aileler, öğrenciler, dışarıda çalışan işçiler, seyahat eden turistler yurt dışından daha hızlı ve kolay bir şekilde para transferi yapabilmek için MoneyGram hizmetini kullanırlar. Bu hizmeti herkes kullanabilir.

MoneyGram Acentesi Nasıl Bulunur?
Toplamda 200 ülkede 334 bine yakın bir alanda MoneyGram acentesi yer alıyor. Ülkemizde ise Denizbank, Bank Asya, Kuveyt Türk yetkili MoneyGram acenteleri arasından bulunur. Bu bankalardan para çekebilir ya da para gönderebilirsiniz.

MoneyGram aracılığıyla gönderilen parayı alan kişiler hiçbir şekilde komisyon veya masraf ücreti ödemez. MoneyGram vasıtası ile bulunduğunuz ülkenin para birimi ile para göndermeniz ve çekmeniz mümkün. Ülkemizde Euro, Dolar, TL para birimleri ile para gönderme, çekim işlemlerini yapabilirsiniz. MoneyGram ile göndereceğiniz paranın cinsi ile miktarına bağlı olarak komisyon oranı değişmektedir. Örneğin 1.000 TL’lik bir gönderi için ortalama olarak 80 TL masraf alınmaktadır.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.