Connect with us

Haberler

Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bugün faiz kararını açıklayacak. Yılın ilk toplantısında politika faizi yüzde 17 olarak belirlendi.

Merkez Bankası’nın Şubat 2021 faiz oranı kararı için tüm gözler Para Politikası Kurulu’na çevrildi. Karar bugün açıklanacak. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada faiz indiriminin gündemlerinde olmadığını belirtti.

Yılın ilk toplantısında politika faiz oranı yüzde 17’de sabit tutuldu. Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada, Kasım ve Aralık toplantılarında yapılan güçlü parasal sıkılaştırmanın krediler ve iç talep üzerindeki yavaşlatıcı etkilerinin ortaya çıkmasının beklendiği belirtildi.

Açıklamada, sıkı para politikası duruşunun uzun süre kararlılıkla sürdürüleceği ve gerekirse ek sıkılaştırma yapılabileceği bildirildi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.