Connect with us

Kripto Para Coin

Kripto para piyasası Neden yükseldi

Fed Başkanı Jerome Powell, Fed’in kripto paraları yasaklamak gibi bir amacı olmadığını belirterek, stabil coinler üzerinde daha fazla gözlem ve inceleme yapılması gerektiğini belirtti. Açıklamanın ardından kripto para piyasasının atası olarak kabul edilen Bitcoin keskin bir yükseliş yaşadı. Diğer altcoinler, özellikle Ethereum, Bitcoin’in yükselişini izledi. Güne 43 bin 830 dolardan başlayan Bitcoin, saat 14:00 itibariyle 47 bin doların üzerine çıktı.

Çin Halk Bankası geçen Cuma günü tüm kripto para birimi işlemlerini ve ticaret faaliyetlerini yasakladı ve kısa vadeli bir piyasa satışına neden oldu. Bir haftadır toparlanmaya çalışan kripto para piyasası, Fed Başkanı Jerome Powell’ın yeşil ışık yakması ile yükselişe geçti.

“YASAKLAMAYA NİYETİM YOK”
Fed Başkanı Powell, kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamak veya sınırlamak gibi bir niyeti olup olmadığı sorulduğunda, “Hayır, onları yasaklamak gibi bir niyetim yok” yanıtını verdi.

Powell, stablecoin’leri para piyasası ve banka mevduatlarıyla karşılaştırarak, “Onları yasaklamak gibi bir niyetimiz yok, ama bilirsiniz, stablecoin’ler para piyasası fonları gibidir, banka mevduatları gibidirler. Ama bir şekilde düzenleyici ortamın dışındalar. onları düzenlemek için tamam.” ifadelerini kullandı.

DESTEK ELON MUSK’TAN DE OLDU

CodeCon konferansında konuşan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, “Kripto para birimlerini yok etmek bence mümkün değil, ancak kripto para birimlerinin ilerlemesini yavaşlatmak mümkün” diyerek hükümetlere “hiçbir şey yapma” tavsiyesinde bulundu.

Ancak kendisini üstün bir kripto para uzmanı olarak görmediğinin altını çizen Musk, “Kripto para birimlerinin biraz önemli olduğunu düşünüyorum ama bunu Mesih’in ikinci gelişi olarak yorumlayamam” dedi.

BITCOIN VE ETHEREUM’DA SON DURUM

Güne 43 bin 830 dolardan işlem görerek başlayan Bitcoin, saat 14:05 itibariyle 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı.

3.100 dolardan başlayan Ethereum, aynı saatlerde 3.200 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir