Connect with us

Kripto Para Coin

Kripto para piyasası neden geri çekildi

ABD Merkez Bankası (Fed) Minneapolis Şubesi Başkanı Neel Kashkari, kripto para birimleri hakkında olumsuz açıklamalar yaptı. Kashkari, kripto para birimlerinin yüzde 95’inin dolandırıcılık, aldatma, saçmalık ve kargaşa olduğunu söyledi. Öte yandan açıklamaların ardından Bitcoin 45 bin doların altına, Ethereum ise 3 bin dolar seviyesine çekildi.

Kripto paralarla ilgili olumsuz açıklamalarına devam eden Kashkari, ABD’nin komünizme doğru gittiğini ve Venezuela gibi çökebileceğini iddia ederek dijital varlıklara ihtiyaç olduğunu savunanların komik olduğunu belirtti. Açıklamaların ardından Bitcoin 45 bin doların altına düşerken, Ethereum 3 bin dolar seviyesine geriledi.

“KRİPTO PARASININ %95’İ DOLANDIRICI”
Pacific Northwest Regional Economics Yıllık Zirvesi’nde konuşan Kashkari, “5-6 yıl önce kripto ve Bitcoin konusunda çok iyimserdim. Şimdi kripto para birimlerinin yüzde 95’i dolandırıcılık, aldatma, saçmalık ve kargaşa.”

Kashkari, “Yasa dışı faaliyetleri finanse etmekten başka bir kullanımlarını görmedim.” Dedi.

BITCOIN VE ETHERUM DÜŞTÜ
Bitcoin fiyatı 44 bin 250 doların altına düştükten sonra şu anda 45 bin 190 dolar seviyesinde. Düşüşe rağmen Bitcoin fiyatı hala bir ay öncesine göre yüzde 40, yıl başına göre yüzde 54 daha yüksek.

Ethereum ise 3.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.