Connect with us

Kredi

Kredi Notu en yüksek kaçtır

kredi notu en yüksek kaçtır?

Bir Kredi Notunu Nasıl Değerlendirirsiniz?
Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar, bireysel kredi notlarını hızlı ve otomatik değerlendirme kriteri olarak kullanmaktadır. Yani, amaç, kredi başvuru sahibinin ilk unsurunu hızlı bir şekilde yaparak müşterilerin daha ayrıntılı bir inceleme yapmak için düşük maliyeti ve minimum zamanı belirlemektir.

Aşağıdaki tablo, Fikrindeki hangi aralıklarının hangi risk gruplarını değerlendirdiğini göstermektedir. Miktarlar ve risk grupları, genel bir çerçeve belirlemek için bir örnek olarak listelenmiştir. Her finansal kuruluşun değerlendirilmesi farklı olabilir.

En RiskliOrta RiskliAz RiskliİyiÇok İyi
1-699700-10991100-14991500-16991700-1900

Örneğin, bankaların SMS ve benzeri kampanyaları anında değerlendirmesi ve bu şekilde bir değerlendirme yapması mümkündür. Tersine, “iyi” ve “çok iyi” kategorilere giren müşteriler muhtemelen onaylanacaktır.

Bankaların en çok tereddüt ettiği alan, “Daha Az Riskli” dedikleri gruptur. Bu durumda olan insanlar, aylık gelir durumuna, mesleklerine ve birlikte çalıştıkları kurumlara bağlı olarak bankalar tarafından değerlendiriliyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.