Connect with us

Haberler

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021

Kamu personeli olmak isteyenlerin katıldığı KPSS oturumları tamamlandı. KPSS’nin sona ermesinin ardından sınava giren adayların gözleri KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair yapılacak açıklamaya çevrildi.

2021 KPSS sonuçları ne zaman ÖSYM sınav takviminde açıklanacak. KPSS’ye giren kamu personeli adayları, sonuçlarını ÖSYM’nin AIS ekranında görüntüleyecek. Sınav sonuçları adayların evlerine posta ile gönderilmeyecek, sonuçlar elektronik ortamda görüntülenecektir. İşte detaylar…

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM takviminde KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçlarının 16 Eylül 2021 tarihinde açıklanacağı belirtildi.

Adaylar KPSS sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “Sonuc.osym.gov.tr” adresinden sorgulama yapabilirsiniz.

Sınav sonuç belgesinde adayların sınavlara verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ile KPSS puanları yer alacaktır.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.