Connect with us

Döviz

HSBC dolar TL beklentilerini düşürdü

HSBC dolar / TL beklentilerini düşürdü
HSBC yıl sonu dolar / TL tahminini 7,10’dan 6,50’ye indirdi. Kurum, değerlendirmesinde döviz kurundaki aşağı yönlü revizyonun nedeni olarak cari açıktaki düşüş ve dolarizasyon trendindeki yavaşlamayı gösterdi.
HSBC, Merkez Bankası’nın sıkı para politikası duruşu, cari açığın azalması, yerel halkın dolarizasyon eğilimindeki yavaşlama ve artış gibi faktörler nedeniyle yılsonu USD / TL tahminini 7,10’dan 6,50‘ye düşürdü. yabancıların liraya olan iştahında.

“Dolarizasyon ve sermaye akımlarının tersine dönmesi Merkez Bankası’na rezervlerini güçlendirme kapısını açabilir. Bize göre şeffaf ve uygun bir döviz programı TL karşısında bir etki yaratmayacaktır”.

Kuruma göre olası bir döviz alım programı, makro ve finansal riskleri azaltacağı için Türk Lirası için olumlu bile olabilir.
Bu bilgi faydalı mıydı?

MORGAN STANLEY UZMANLARI: “TÜRK LİRASININ DEĞERİ YÜKSELEBİLİR”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.