Connect with us

Kripto Para Coin

Hindistan’dan Kripto Para adımı

Hindistan’dan Kripto Para adımı Coin Dünyasına atılım Düzenleyicilerin dünyayı etkileyen kripto para piyasası üzerinde çalışmasının zamanı neredeyse geldi. Hindistan’ın en büyük bankalarından biri olan HDFC tarafından hazırlanan bir raporda, kripto para birimlerinin yakında Hindistan’da meşru bir konum kazanacağını umduğunu söyledi.

Çin’de başlayan ve İran’da devam eden kripto para yasağı, piyasa tepkileriyle vuruldu ancak Hindistan’dan bir adım atıldı. Hindistan kripto piyasasının yasal olarak alınıp satılabilir hale gelmesine çok az zaman kaldı.

Yasal statü kazanması bekleniyor
Kripto para ticareti ve madenciliğini yasaklamaya hazırlanan Hindistan hükümeti, geçtiğimiz günlerde Reuters’e Güney Asya ülkelerindeki milyonlarca kripto yatırımcısını her şeyi satmaya zorlayacak bir açıklama yayınladı. Malları üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Hindistan’ın en büyük bankalarından HDFC tarafından hazırlanan bir raporda, ülkenin kripto para birimlerinin yakın gelecekte yasal statü kazanmasının beklendiği belirtiliyor.

Erişim için yasal haklar bekliyoruz
HDFC raporunda, “Yakın gelecekte yatırımcıların Hindistan’daki kripto para birimlerine yasal erişimi olacağını umuyoruz. Kripto para birimleri de altın benzeri bir varlık sınıfı olabilir” dedi. belirtti.

Hindistan kripto varlıkları 1.4 milyar dolar
Reuters’in son haberlerine göre Hindistan’da 8 milyon kripto yatırımcısı vardı. Ülkenin toplamda 1,4 milyar dolar değerinde kripto paraya sahip olduğu tahmin ediliyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.