Connect with us

Haberler

Grip aşısı kimlere ücretsiz

Sosyal Güvenlik Kurumu, sosyal medya hesabından bir defaya mahsus grip aşısının fiyatını karşılayacaklarını duyurdu. Grip aşısı için ilk ödeme yapılan grup olan 65 yaş ve üstü kişilerin herhangi bir belge istemeden grip aşılarını alacağı belirtildi.

Bazı kronik hastalıklar; Astım dahil kronik pulmoner ve kardiyovasküler sistem hastalığı olan yetişkinler ve çocuklar, Diyabet dahil herhangi bir kronik metabolik hastalığı olanlar, Kronik böbrek yetmezliği, hemoglobinopatisi veya immün yetmezliği olanlar veya immünosupresif tedavi görenler, 6 ay-18 yaş arası ve uzun süreli asetilsalisilik asit tedavisi. Asit tedavisi gören çocuk ve ergenlerin yılda bir kez ücretsiz grip aşısı olmaları mümkündür.

Grip AŞISI ÜCRETİ 85.12 TL

Gebeliğin 13. haftasından doğuma kadar anne adayları ücretsiz grip aşısı da alabilirler. Grip aşısı eczanelere ulaşmaya başladı. Tüm Eczacılar İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, 85,12 TL olan aşının eczanelerden ücretli olarak verilmeye başlandığını duyurdu.

TEİS Başkanı Nurten Saydan, grip aşısının Eylül ve Kasım aylarında yapılması gerektiğini öne sürerek, “Grip ciddi bir hastalıktır ve risk grubundaki bireylere bulaşıldığında ciddi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Mevsimsel gribe neden olan grip virüsü her yıl değişebilmekte olup, grip aşısının içeriği 1 yıl önce salgın yapan virüslerin türleri belirlenerek WHO tarafından geliştirilmekte ve bu uygulamaya bağlı olarak aşının içeriği her yıl değişmektedir. .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir