Connect with us

Haberler

FAST ile para gönderme limiti ne kadar

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılan açıklamada, FAST sistemindeki işlemin üst limitinin artırılacağı açıklandı. Bugün itibariyle FAST sistemi üzerinden gönderim limiti iki katına çıkarıldı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 7 gün 24 saat para gönderme sistemi olan FAST sisteminde 1.000 TL olan işlem tutar limitinin 4 Ağustos 2021’de 2.000 TL’ye çıkarılacağını duyurmuştu. Bugün itibari ile FAST sistemi üzerinden gönderim limiti iki katına çıkarılmıştır.

Talebe katılım için gerekli teknik ve operasyonel şartları sağlayan ve testlerde başarılı olan kuruluşlar FAST Sistemine katılabileceklerdir. Bu gelişmelerin finansal teknolojilerde rekabetin ve yeniliğin önünü açacağı, bu teknolojileri hayatın vazgeçilmez bir parçası haline getireceği ve dijital ekonomi hedefine çok önemli katkılar sağlayacağı düşünülmektedir. Sistemle ilgili daha detaylı bilgi ve tanıtım içeriğine fast.tcmb.gov.tr ​​adresinden ulaşılabilir.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.