Connect with us

Kripto Para Coin

Facebook kripto para Diem ve Novi Ne zaman yayınlanacak

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Facebook, dijital para cüzdanıyla piyasaya girmeye hazırlanıyor. Şirketin blockchain teknolojisi başkanı David Marcus, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, geliştirdikleri dijital cüzdan Novi’yi kullanmaya hazır olduğunu söyledi.

Facebook, geçtiğimiz birkaç yıl içinde Libra adında bir kripto para projesi duyurmuş ve “Calibra” isimli dijital cüzdan yazılımı ile kripto para piyasasına gireceğini açıklamıştı. Ancak şirket, yıllar içinde bazı mali otoritelerle sorunlar yaşamış ve bu projede bazı değişiklikler yapmıştır. Şirket tarafından yapılan açıklamada, dijital cüzdanın adı değiştirildi ve yeni adı “Novi” oldu. Şirket hızla Libra’yı yeniden adlandırdı ve “Diem” yaptı.

Facebook’ta Cryptocurrency ve Blockchain Başkanı David Marcus, Medium’da “İyi istikrarlı paralar, Dijital Para ve Cüzdan Protokolleri: Bozuk Ödeme Sistemlerini Onarma Yetkilisi” başlıklı bir makale yazdı.

Bozuk sistemlerin acil onarıma ihtiyacı var.”
Ödeme sisteminin tamamen zarar gördüğüne dikkat çeken Marcus, durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söyledi ve şu açıklamayı yaptı:

Son zamanlarda, Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital varlıklar, kripto para birimleri ve stablecoin hakkında büyüyen bir tartışma var. Bu beni cesaretlendiriyor. Özellikle şimdi. Çünkü bozuk ödeme sistemimizi değiştirme ihtiyacı her zamankinden daha acil. Günümüzün sistemleri pahalı, yavaş ve birlikte çalışamaz durumda. 1,7 milyar insanın henüz bir banka hesabı yok. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu rakam 62 milyon.

“NOVI pazara girmeye hazır”
Facebook’un Blockchain Teknolojisi Başkanı’na verdiği isim olan David Marcus, son görevini Diem’in dijital cüzdanı Novi’yi geliştirmekle geçirdi. Marcus, dünyada gerekli değişikliklerin ertelendiğini, gerçekleştiğini ve Novi’nin düzenlenmiş bir şekilde piyasaya girmeye hazır olduğunu söyledi.

Değişim çok daha yavaş… bir şekilde oluyor. Novi pazara girmeye hazır. Bu, yasal düzenlemelere tabi bir üründür ve ihtiyaç duyduğumuz yüksek uyumluluk standartlarını karşılamak için operasyonel yeteneklerimize güveniyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nin hemen hemen her eyaletinde lisanslıdır ve onaylanmıştır. Böyle bir onay almazsak Novi’yi kullanıma sunmayacağız. Artık daha ucuz, daha erişilebilir ve birlikte çalışabilir dijital ödeme sistemlerine geçişi ertelemenin mantıksız olduğuna inanıyoruz. Bu alanda güvenilir bir oyuncu olabileceğimizi göstermeye ve değişime olumlu katkı sağlayabileceğimizi göstermeye devam ediyoruz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.