Connect with us

Haberler

Eyt son dakika haberleri

EYT’nin son durumu nedir, yeni bir gelişme var mı? EYT çıkacak mı?

Yaşlı Emekliliği konusundaki son gelişmeler tüm vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaktadır. EYT’nin son durumu nedir, yeni bir gelişme var mı? EYT çıkacak mı? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in EYT ile ilgili atacağı adımlar, milyonlarca EYT üyesi tarafından merakla bekleniyor.

EYT SON DURUM NEDİR, YENİ BİR GELİŞME VAR MI?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in EYT ile ilgili atacağı adımlar milyonlarca EYT üyesi tarafından merakla bekleniyor. Ancak Bakan Vedat Bilgin’den şu ana kadar net bir EYT açıklaması gelmedi. Konuyla ilgili güncel bir açıklama gelir gelmez haberimize eklenecektir.

EYT NEDİR?

EYT konusu 8 Eylül 1999’da kabul edilen 4447 sayılı Kanun ile gündeme geldi. Kanundan önce erkekler için 25 yıl, kadınlar için 20 yıl ve 5 bin günlük prim günü emekli olmak için yeterliydi. Düzenleme ile emeklilik yaşı kadınlarda 58, erkeklerde 60’a, emeklilik için gereken prim sayısı ise 7 bin güne çıkarıldı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.