Connect with us

Haberler

Evde bakım parasını hesaplara yatıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Bugün itibarıyla 968,2 milyon TL’lik evde bakım yardım ödemesini hesaplara yatırıyoruz” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı yazılı açıklamada, aile odaklı sosyal hizmet vizyonu doğrultusunda engelli vatandaşlara yönelik politikalar geliştirdiklerini vurguladı. Bakan Derya Yanık, “Öncelikli hedeflerimizden biri bakıma muhtaç engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte destek olmaktır. Tek başına yaşayamayan ve ailesiyle birlikte bakılamayan engelli vatandaşlarımıza kurumlarda bakım hizmeti veriyoruz. Ailelerinin yanında kalan engellilere gündüz bakım hizmeti ve evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz Evde bakım yardımı ile bakıma muhtaç ve bakıma muhtaç olduğu için çalışamayan ağır engelli yakını olan vatandaşlarımıza da destek oluyoruz. onlardan” dedi.

“1797 TL”
Bakan Yanık, Temmuz-Aralık 2021 döneminde evde bakım yardımının aylık 1657,86 TL’den 1797,97 TL’ye çıkarıldığını hatırlatarak, ihtiyaç sahibi engelli yakınlarına bakan 530 bin vatandaşa ‘evde bakım yardımı’ yapıldığını ifade etti. Bakım.

“BUGÜNDEN HESAPLARI İADE EDECEĞİZ”
Bakan Yanık, evde bakım yardım ödemelerinin bugün itibarıyla hesaplara yatırılacağını belirterek, “968,2 milyon TL’lik evde bakım yardım ödemesini bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Ödemelerin tüm engellilere hayırlı olmasını diliyorum. vatandaşlar.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.