Connect with us

Kredi

Emekliye Avans ve Faizsiz Kredi

Emeklilik ve faizsiz kredilerdeki gelişmeler, nakit sıkıntısı çeken emeklilere yardımcı olacaktır. Üzerinde çalışılan düzenlemeye bağlı olarak, faizsiz kredinin 3 katı kadar veya 10 katını kullanabilecektir.

Emeklilere avans ve faizsiz kredi sağlamak için çalışmalar devam etmektedir.
Eğer bu yönetmelikler yanlış giderse, nakit ödemeye ihtiyacı olan emeklinin Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) avansını geri alabilir veya bankadan faizsiz kredi kullanabilir. Avans sistemi, emekliler SGK’ya başvurabilir ve maaşın 3 katına kadar ödeme yapabilirler. Ödenen avans, emekçinin maaşından 36 aya kadar taksitten düşülecektir. Bunun için herhangi bir faiz veya vade farkı tahsil edilmez. Maaş 2 bin liradan, emekliye 6 bin lira peşin para çekilebiliyor. Ayda 166.67 pound taksitle 36 ay içinde bunu ödeyecek.

TİCARİ KREDİ 10 AY, Emeklilik için faizsiz kredi bankaya yatırılır emeklilik maaşı sunar. Her şeyden önce kamu bankaları ile görüşmeler yapılacak. Anlaşmaya varıldığı takdirde, emeklilere maaşlarında olduğu gibi 10 kat fazla faizsiz kredi verilecektir. Emeklilik aylığı 2 bin lira, kredileri 20 bin liraya kadar çekebiliyor. Kredinin geri ödenmesi çalışanın maaşından taksitler halinde yapılacaktır. Dolayısıyla taksitler doğrudan hesaptan düşülecektir, ilave bir işlem yapılam

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.