Connect with us

Haberler

Deutsche Bank Türkiye için faiz oranı tahmini

Almanya’nın en büyük pazar payına sahip bankası Deutsche Bank, Merkez Bankası’ndan ilk faiz indirimi beklentisini Kasım ayına erteledi.

Uluslararası yatırım kuruluşu Deutsche Bank, TCMB gösterge faiz oranı için yılsonu beklentisini artırdı. Kurum tarafından hazırlanan raporda, TCMB’nin gösterge faiz oranı için yılsonu beklentisi yüzde 17’den yüzde 18’e yükseltildi. Deutsche, TCMB’nin Kasım ve Aralık aylarında faiz oranlarını 50’şer baz puan düşürmesini bekliyor.

Deutsche Bank, TCMB’den ilk faiz indirimi beklentisini Ekim ayından Kasım ayına erteledi ve yıl sonuna kadar 200 baz puanlık indirim tahminini 100 baz puana indirdi.

Deutsche, TCMB’nin Kasım ve Aralık aylarında faiz oranlarını iki kez 50 baz puan indireceğini öngördü.

MÜMKÜN OLMADIĞINI GÖRÜYORUZ

Deutsche Bank analistleri, “Enflasyon ve enflasyon beklentilerindeki önemli artış göz önüne alındığında, kısa vadede faiz indirimlerinin mümkün olduğunu düşünmüyoruz” dedi.

JPMorgan ve Goldman Sachs, enflasyonun Temmuz ayında iki yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 18.95’e ulaşmasının ardından geçen hafta faiz oranı tahminlerini düşürdü.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.