Connect with us

Kredi

COVİD-19 Kredisi

COVİD-19 salgını nedeni ile dünya genelinde finansal sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Birçok ülke kendi vatandaşlarının temel ihtiyaçları için yardım fonlarını devreye sokması ile önlemler alınması hedefleniyor. Bu ülkelerden biri de Türkiye oldu. Salgın dolayısı ile işe gidemeyen, ek geliri olmayan veya virüs tedavisi gören kişiler için yeni düzenlemeler yapıldığı duyuruluyor. 

Covid-19 Yeni kredi destekleri için vatandaşlar yoğun bir araştırma yaparak hangi banka tarafından verildiğini ve başvurunun nasıl yapıldığını sorguluyor. Başka Recep Tayyip Erdoğan’ın son açıklamasında destek paketleri ve finansal destek sorununun çözümüne ilişkin konuşmasının ardından güzel haberler kamu bankalarından peş peşe gelmeye başladı. Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank tarafından bireysel destek ihtiyaç kredisi paketleri bir bir açıklandı. Peki, yeni kredi destekleri nelerdir?  İşte başvuru hakkında merak edilenler ve destek paketi şartları haberimizde…

10 Bin TL 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Destek Paketi

İlk destek paketi için kamu bankalarından geçtiğimiz gün açıklama geldi. Alt gelirli aileler, emekliler, serbest meslek çalışanları ve diğer tüm bireyler için koşulsuz şartsız 10.000 TL’ye kadar 6 ay geri ödemesiz yeni kredi destekleri için başvuruların yapılabileceği duyuruldu. Yeni kredi destekleri kapsamında HalkbankVakıfbank ve Ziraat Bank üzerinden başvurunuzu yapmanız mümkündür. Bu paket için 1 ila 36 ay arasında vade imkânı sunulurken, aylık taksit tutarlarının da eşit olma alternatifi de sunuldu. Böylece tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu destek kredisinden faydalanarak temel elektrik, su, doğalgaz, kira gibi ihtiyaçlarını giderebilecek.

Ziraat Bankası yeni kredi destekleri için başvuru;

  1. Başvuru formu doldurma; Ziraat resmi web sitesi adresine girerek ilgili kısımda yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
  2. İnternet bankacılığı ile başvuru yapma

Halk Bankası yeni kredi destekleri için başvuru;

  1. Başvuru formu doldurma; resmi web sitesi adresine girerek ilgili kısımda yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
  2. İnternet bankacılığı ile başvuru yapma
  3. SMS yolu ile başvuru yapma; ’ DESTEK (boşluk)  TCKN(boşluk)  HANEGELİRİ (boşluk)  KREDİTUTARI’’ yazarak 3452’ye gönderebilirsiniz.

VakıfBank yeni kredi destekleri için başvuru;

  1. Başvuru formu doldurma; resmi web sitesi adresine girerek ilgili kısımda yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
  2. İnternet bankacılığı ile başvuru yapma
  3. SMS yolu ile başvuru yapma; ‘’ DESTEK (boşluk) TCKN (boşluk) HANE GELİRİ’’ yazarak 5724’e gönderebilirsiniz.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.