Connect with us

Kredi

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

Çiftçiler milletin ayağa kalkması ve ilerlemesi açısından önemli bir yere sahiptir. Kimilerine göre Kanuni Sultan Sülayman’ın söylediği kimilerine göre ise Atatürk’ün söylediği köyle milletin efendisidir lafı günümüzde çok titiz bir şekilde gerçekleştirilmeye çalışıyor. Özellikle son yıllarda gelişen araç gereçler ile daha geniş alanlarda ve daha fazla çeşit ile tarım yapma fırsatı bulunuyor. Tabi buna erişebilmek için maddi gücün olması gerekiyor. Anadolu da birçok noktada çiftçiler yeterli sermayelerinin olmadığı için bu gelişmeleri takip edemiyor. Ancak bugün bu sorunun ortadan kalkmasını sağlamak için çok sayıda banka çiftçilere kredi sunuyor. Her bankanın sunduğu kredi farklı şekillerde çiftçileri desteklemeyi amaç ediyor. Bazıları araç ve gereçler için kredi sağlarken bazıları ise tohum, tarla bakımı ve yakıt için bu imkanı sağlıyor.

Çiftçilere kredi sağlayan bankaları ve bu bankaların krediyi verirken çiftçide olmasını istediği detayları sizler ile paylaşacağız. Yakın çevrenizde bu konuda talebi olan insanlar varsa bu bilgiler onlara yardımcı olacaktır.

Şekerbank Çiftçi Kredisi
Tarıma dayalı yatırımların artmasında kredi veren bankalardan birisi olan Şekerbank aynı zaman da bu konuda öncülerden birisidir. Verilen krediler ile isterseniz ekipmanlarınızı yenileyebilir isterseniz de tarlanızı büyütebilirsiniz. En büyük avantajı ödemelerini yıllık bir plan ile hasat dönemine gelecek şekilde ayarlanabilme fırsatı sunmasıdır.

Denizbank Çiftçi Kredileri
Son yıllarda bu konuda yaptığı destek ile tarım konusunda kredi denildiğinde ilk akla gelen bankalar arasında Denizbank gelmektedir. Tarım ile uğraşan herkese farklı krediler sunmaktadır. Krediler yatırım kredileri, ihtiyaç kredileri, hasat kredileri ve işletme kredileri olarak çiftçilere verdikleri krediler sıralanmaktadır. Çiftçilik belgesi ile bankaya giderek kredi başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sayede kazancınızı arttırarak yolunuza devam edebilirsiniz.

Vakıfbank Çiftçi Kredileri
Vakıfbank çiftçilere çok farklı alanlarda kullanmaları için krediler sunmaktadır. Bu kredilerde ki çeşitlilik bankanın çiftçilere ne kadar önem verdiğini anlamamız için yeterli olacaktır. Tarımsal işletme kredisi, organik tarım kredisi, BCH kredisi, süt hayvancılığı, bitkisel üretim işletme kredisi bunların arasında en çok dikkat çekenlerdir. Kolay ödeme fırsatı ve esneklikleri ile sunulan bu kredileri alabilmeniz için çiftçi belgeniz ve ÇKS’niz ile bankanın herhangi bir şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredileri
Çiftçi kredileri denildiğinde ilk akla gelen banka devlet desteği anlamına gelen Ziraat bankasıdır. Tarım ile ilgili her konuda kredi veren banka aynı zamanda düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile bu alanda lider konumda bulunuyor. Hayvan, toprak ya da tarım aletleri gibi farklı konularda kredi verebilirsiniz. Bir çiftçi kredi almak isterse ilk gideceği bankalar arasında bu nedenlerden ötürü Ziraat bankası ilk sırada yer almaktadır. Bu anlamda şu an ülkemizde Ziraat bankası ile rekabet edebilecek bir banka bulunmuyor.

Finansbank Çiftçi Kredileri
Çiftçilere farklı alanlarda sunduğu özel çözümler ile kredi sağlayan bankalardan birisi de Finansbank olarak dikkat çekiyor. Finansbank daha çok hayvancılık ve tarım alanına yönelen çiftçilere kredi vermesi ile öne çıkıyor. Farklı bir açıdan yenilikçi bir bakış açısı ile krediler sunuyorlar. Özel projeler için de farklı yatırım seçenekleri ile çiftçilere destek veriyor.

Halkbank Çiftçi Kredileri
Bir başka devlet destekli hizmet veren banka olan Halkbank çiftçi kredilerini sağlamasının yanında ödeme konusunda sıkıntılarını minimum düzeye indirerek bunu sağlamayı başarıyor. Tarımsal alana vermiş olduğu destek ile ülke ekonomisinin hızlı bir şekilde ilerlemesi konusunda önemli adımlar attığını göstermektedir. Tarıma ve hayvancılığa verdiği önemi çiftçilere vermiş olduğu hizmetlerle herkesime gösteriyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.