Connect with us

Borsa

Çift tepe oluşumu nasıl oluşur

Çift tepe oluşumu nasıl oluşur?
Bir trend, bir destek veya direnç seviyesine ulaştığında çift tepe paterni oluşur, ardından bu seviyeden iki kez geri döner ve önceki trendin tersi yönünde hareket etmeye başlar.

Yükseliş trendinin sonunda meydana gelir. Görünüşe göre M.

Yükselmeye devam eden fiyatlar, direnç seviyelerinin dışına çıkıp geri dönemez. Geri dönüş değeri buradan biraz yükselir ve direnç seviyesi tekrar test edilir. Direnç seviyesi kırılamazsa, fiyat tekrar düşecek ve oluşumun son aşaması başlayacaktır.

Çift tepeli oluşumlar genellikle uzun bir süre boyunca ortaya çıkar.

Direnç Seviyesi: Yatay veya hafif eğimli olabilir.
Destek seviyesi: yatay veya hafif eğimli oluşturulabilir.
Sınır noktası:
Fiyat Tahmini: Gelecekteki sözleşmelerin gidebileceği varsayılan düzey. Mesafe, destek ile direnç seviyesi arasındaki mesafe olmalıdır.
Burada Yayınlanan Formasyon Yatırım Tavsiyesi Değildir. Sadece bilgilendirmedir.

Continue Reading
1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.