Connect with us

Kripto Para Coin

Bitcoin ve Altcoinler neden düşüyor

Son Dakika Açıklamadan sonra Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak tanımaya hazır olmadığını belirterek, “Bu tür kısmi para birimlerini finansal araçlarla ilişkilendirmek sadece ekonomik sisteme zarar verir” dedi..

Başkent Moskova’da gazetecilere konuşan Peskov, Orta Amerika ülkesi El Salvador’un Bitcoin kripto para birimini fiat para birimi olarak kullanmaya başladığını değerlendirdi.

“RUSYA HAZIR DEĞİL”
Rusya’nın henüz böyle bir adım atmaya hazır olmadığını vurgulayan Peskov, “Rusya’nın bu tür adımlara hazır olmadığı açık. Şu ana kadar bu tür tedbirlerin alınması için en ufak bir neden yok

Peskov, kripto para birimlerinin geleneksel finansal araçlarla eş tutulmaması gerektiğini savunarak, “Bu tür kısmi para birimlerini finansal araçlarla ilişkilendirmek sadece ekonomik sisteme zarar verecektir.

Gine’deki askeri darbenin küresel alüminyum piyasalarına etkisine değinen Peskov, “Gine’de yaşananlar, küresel alüminyum pazarını olumsuz etkileyebilecek çok ciddi bir olay. Rus şirketlerinin ülkedeki çıkarlarının korunmasını umuyoruz.

Rus alüminyum endüstrisinden yetkililer, Rus madencilik şirketi ve dünyanın en büyük alüminyum üreticilerinden biri olan Rusal’ın Gine’deki darbe nedeniyle alüminyum üretiminin üçte birini kaybedebileceği konusunda uyardı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.