Connect with us

Banka

Banka kartından kredi Kartına Para gönderme

Kredi kartından hesaba para aktarmak ve EFT yapılması hakkında bilgi edinmek isteyenler günden güne artıyor. Tüm form sitelerinde ve bankalar tarafından tanıtımlar ve paylaşımlar yapılıyor. Konu hakkında aklınıza takılacak tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. 

Kredi kartından banka hesabına havale ve EFT yapmak için bilinmesi gerekenleri harfiyen uygulayarak işlemlerinizi çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde havale ve EFT işlemi yapmak aşırı derece zaman ve para kaybı anlamına geliyordu. Ancak bugünkü kadar ihtiyaç duyulan işlemlerin başında geliyordu. Yapılacak olan her aktarım için saatler harcanırken 30 ila 40 lira arasında ücretler kesilmekteydi. 

Bilindiği gibi kamu veya normal bir sektörde çalışan biri için sürekli izin almak oldukça zor hatta imkansızdır. Tüm bu bankacılık işlemleri için geçen süre zarfında ciddi mağduriyetler oluşmaktaydı. Günümüzde yapılacak olan işlemler artık dakikalar içinde sonlanabiliyor. Kredi kartından havale yapmanın bu kadar kolay olabileceği düşüncesi bile hayret verici kabul edilirdi. Yine de bu gelişmelerden faydalanabilmek için yapılması gerekenler ve işlem sırasını takip etmek zorundayız. 

Kredi Kartından Havale ve EFT Nasıl Yapılır?

Kredi kartından havale ve EFT nasıl yapılır? Sorusu son yılların en çok dikkat çeken bankacılık işlemlerinde ilk sıralarda yer alıyor. Çünkü ekonomik ilerlemeler artık nakit paradan çok banka kartı ve kredi kartı gibi uygulamaların üzerinden devam etmektedir. Zaman probleminin ortadan kalması ve para transferlerinin daha rahat olması için bankaların tümü bu yönteme oldukça mantıklı çözümler getirdiler. Sistem adına bilinmesi gerekenler aynı şubelerden yapıldığı gibi olacaktır. Yani mesai saatlerini aşmadan EFT yapmak isteyenler aynı gün içinde işlemini gerçekleştirebilir. Mesai saatinden sonra yapılacak aktarımlar yine ertesi günün başlamasıyla sağlanacaktır.

Bankaların kredi kartından havale ve EFT yapma yöntemleri oldukça basit ve anlaşılabilir ayarlanmıştır. Çalışmakta olduğunuz bankanın mobil uygulamasını indirerek rahatlıkla istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığının artık son noktaya ulaşması kimseyi şubelere gitme ihtiyacı duymadan birçok işlemi yapmasına olanak tanıyor. Çünkü sistem üzerinde kayıtlı olan bilgileriniz size özel şifrelerle ulaştırılıp vezneden yapılması zorunlu olmayan işlemler adına hepsini kapsamaktadır. 

Hangi Bankanın Kredi Kartlarından EFT ve Havale Yapılabilir?

Kredi kartından EFT ve Havale yapılan bankalar neredeyse hepsini kapsıyor. Garanti Bankası bu konuda ilk çalışmaları gerçekleştiren bankadır. Garanti Bankası mobil uygulamasını indirip, içinde para olmasa bile ek hesabınızdan işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca resmi internet sitesine girerek Garanti Bankası EFT ve Havale işlemleri sekmesinden istediğiniz gibi transfer yapabilirsiniz.

TEB kredi kartıyla EFT yapmak isteyenler sadece sisteme giriş yapıp, ister taksitli ister nakit aktarımlar yapabilirler. Yapı Kredi bankasından kredi kartıyla havale yapmak isteyenler telefon bankacılığı dahil tüm adımlardan faydalanabilir. Mobil uygulamalar dışında, ATM ve telefonla da yapılmasını istediğiniz para aktarımlarını yapmanız mümkün. Çalıştığınız bankanın ulaşım bilgilerine vakıf olmanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartından Havale ve EFT Yapma Ücretleri Çok mu Pahalı?

Kredi kartından havale ve EFT yapmak isteyenlerin ödemesi gereken tutarlar tercih edeceği transfer yöntemine ve bankaya göre değişim gösterecektir. Artık bu işlemlerin çok sık yapılması tamamen ücretlerin çok düşük rakamlara inmesine neden oldu. Daha önceden neredeyse gönderilecek para kadar aktarım ücreti kesilmekteydi. 

Mobil uygulama kullanan Garanti BankasıYapı Kredi ve TEB müşterileri sadece 3TL gibi bir rakam ödemek zorundalar. Paranın aktarım süresi ise gün içinde hangi saatte yaptığınızla alakalı olacaktır. Kredi kartından banka hesabına havale ve EFT yapmak için bilinmesi gerekenleri bilerek işlemlerinizi çok seri biçimde halledebilirsiniz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.