Connect with us

Halka Arz

Aydem Enerji Halka Arz Tarihi

Halka arzın büyüklüğü, ilave hisse satışı ile toplam 1,1 milyar TL ile 1,3 milyar TL arasında değişecek, ilave pay satışı ile şirketin halka açıklık oranı yüzde 18,44 olacak. Yatırım ve Kalkınma Bankası olarak Garanti Yatırım Türkiye tarafından yönetilen Konsorsiyum ve üstlenilen Yapı Kredi Yatırım, Kamu Yatırım Vakıfları Yatırım ve Tarımsal Yatırım ortak liderlerinin yer alacağı halka arz, sermaye artırımı ve ortak satış yoluyla gerçekleştirilecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre halka arz için talep toplama tarihleri ​​19-22 Nisan, hisse başına fiyat aralığı ise 8,50-9,90 TL olarak belirlendi.

Orantılı dağıtım ile gerçekleştirilecek halka arza, konsorsiyum liderleri ve aracı kurumlar dahil olmak üzere toplam 32 kurum katılacak. İlave satışlar dahil 130 milyon TL nominal değerde toplam 110 milyon TL’lik pay teklif edecek şirketin sermayesi 5 milyon TL artırılarak 7 milyon TL’den 705 milyon TL’ye çıkarılacak.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.