Connect with us

Haberler

Askerlere İşsizlik Maaşı Ödenecek

Askerlere İşsizlik Maaşı Ödenecek

Sigortalı olarak çalışan ve vakitlerini askeri önüne bırakan gençler hem tazminata, hem de işsizlik yardımlarına ve aynı işyerinde geri döndükten sonra çalışma hakkına sahiptir. Askerlik nedeniyle işten ayrılanlar, başka koşullar taşıyorsa işsizlik parası alma hakkına sahiptir.

Son 3 yılda prim ödemelerinin en az 600 gün ve son 120 gün kesintisiz prim ödenmesi gerekir. Birliklere giden gençler, askerlik öncesi ve sonrası işsizlik parası alabilirler.

Askerlik hizmeti süresince işsizlik parası elde edilemez. İşsizlik ödeneği almak için İŞKUR’a başvuran sigortalılar çalışmaya hazır olmalıdırlar. Askerde bu mümkün olmadığından, işsizlik parası ödenmez. Askerlere işsizlik maaşına başvurduysanız maaş askere gittiğinizde ödenir ve askerlik hizmetinin ücreti ödenir. Asker hemen giderse, İŞKUR’a başvurarak çalışıncaya kadar işsizlik parası alabilir.

Başka bir deyişle, son 3 yılda en az 600 gün ve son 120 gün içinde prim ödemeleri kesintisiz olarak ödenmelidir. Birliklere giden gençler, askerlik öncesi ve sonrası işsizlik parası alabilirler.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.