Connect with us

Döviz

2021- 2022 Dolar Tahmini

Geçen haftayı 7,53 TL seviyesinde tamamlayan dolar fiyatları, ilk işlem gününde bir önceki Aralık fiyatını görerek 7,70 TL civarında fiyatlanmaya başladı. Dolar kuru günde 7.4989 TL ile en düşük, 7.7831 TL ile en yüksek seviyesini gördü. ABD doları / TL kurundaki ani yükselişte ABD’deki 10 yıllık analiz faiz oranları etkili olurken, stratejist Erkin Şahinöz yıl sonu dolar / TL tahminini yeniden güncelledi.

2021-2022 USD TAHMİN
Geçen yıl Kasım ayında Türk Lirası tarihi bir düşüş yaşadı ve dolar kuru 8,58 TL’ye çıktı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın aldığı kararlar ve doların fiyatı 6.97 TL’ye düşüp tekrar yükseldikten sonra geçen Aralık ayı sonunda 7.7 seviyesine geldi.

Merkez Bankası Beklenti Anketi’nde yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 11,15’ten yüzde 11,23’e yükseldi. 2021 için USD / TL tahminleri 8,09’dan 7,79’a geriledi.

Doların yükselmeye devam edip etmeyeceği merak edilirken ünlü Strateji Uzmanı ve Eski Fed Ekonomisti Erkin Şahinöz’den çarpıcı bir açıklama daha geldi.

Dolar / TL beklentisini güncelleyen Şahinöz, yıl sonunda dolar beklentisini “Güncellemek gerekiyor. Mevcut faiz seviyeleri ve tevkifat oranlarına göre dolarda başabaş noktalarımız” açıklamasında bulundu. İşte o açıklama …

  • 7,66
  • 7,75
  • 7,85
  • 8,14
  • 8,73
  • 9,95
  • Yatırım Tavsiyesi Değildir. Al,Sat,Tut İçermez
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanının kapsamı dışındadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler finansal durumunuza ve risk ve ödül tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada sağlanan bilgilere dayanarak yatırım kararları vermek, beklenen sonuçları vermeyebilir. Bu blog sayfası aracılığıyla yapılan tavsiyeler, alınan/verilen yatırım kararları ve bu işlemlerle yapılan/yapılan işlemler AL,SAT,TUT ve bu işlemlerin olası sonuçlarından Finansp.Com Sorumlu Değildir.